Nasza produkcja płytek. Jak to się robi?

Dzisiejsze cegły, które można dostać w ofercie większości sklepów budowlanych, w niczym nie przypominają swoich odpowiedników z dawnych lat. Klasyczne cegły, które były stosowane jeszcze sto lat temu, jako budulec zostały wyparte przez twory nowoczesnej technologii, które nie dorównują im jakością. Dzisiaj jednak te cegły zyskują drugie życie. Wykonane z nich elementy wystroju wnętrza są doskonałym pomysłem na aranżację najróżniejszych pomieszczeń. Idealnie wpisują się w stylizację nowoczesną, klasyczną, wiejską, a także o charakterze industrialnym. Nie inaczej jest z betonem architektonicznym, który może kojarzyć się z surowością, a z drugiej strony jest bardzo często wykorzystywany do aranżacji nowoczesnych wnętrz.

stara cegłaprodukcja płytek

Płytki z naturalnej cegły i wykonane z cegieł rozbiórkowych

Dla wielu osób wykorzystanie starych cegieł może wydawać się zaskakującym pomysłem. Jednak często jest to jedyne wyjście, by zyskały one drugie życie i nie wylądowały na śmietniku historii. Oczywiście, najważniejszym aspektem w tym wypadku jest niebagatelny wygląd, a także wysoka jakość. Wybierając produkty naszej firmy, można być pewnym, że oba te kryteria zostaną spełnione.

Jak powstają nasze cegły?

  • Pierwsze, co robimy, to poszukujemy budynku przeznaczonego do rozbiórki, który spełnia też określone kryteria. W tym wypadku najważniejsze jest, aby materiały, z których jest zbudowany, spełniały określone warunki jakościowe – cegły, na których będziemy pracować, nie mogą nosić znamion uszkodzeń, a ich struktura powinna być nienaruszona.

  • Po przejęciu takiego obiektu następuje jego rozbiórka. Nie korzystamy do tego celu z ciężkich maszyn – mogłyby one uszkodzić surowiec, czyniąc go tym samym niezdatnym do użytku. Dokładamy wszelkich starań, aby był on w stanie nienaruszonym, dlatego też rozbiórka jest ręczna.

  • Następnie dokonujemy wstępnej selekcji cegieł. Te, które spełniają wymagania dotyczące trwałości i wyglądu, są transportowane do siedziby naszej firmy. Tam też następuje pierwsze czyszczenie – cegły myte są ze wszelkich zanieczyszczeń, które gromadziły się na niej przez te wszystkie lata, a także w czasie rozbiórki.

  • Następnym krokiem jest obróbka cegieł, mająca na celu wytworzenie właściwego produktu – umyte, odzyskane cegły cięte są na precyzyjnych maszynach za pomocą tarcz diamentowych. Do tego celu używamy profesjonalnego sprzętu, który gwarantuje nam najwyższą precyzję cięcia.

  • Po tym etapie następuje kolejna selekcja, w czasie której odrzucane są te produkty, które mogły ulec uszkodzeniu i nie odpowiadają naszym standardom.

  • Jednym z ostatnich etapów procesu tworzenia naszych produktów jest mycie cegieł za pomocą myjek ciśnieniowych – pozbywamy się pyłu, a także innych zabrudzeń, które osiadły na nich w toku obróbki. Następnie cegły są suszone w odpowiednich warunkach, bezpiecznie pakowane, aby uchronić je przed potencjalnymi uszkodzeniami, a w końcu wysyłane do klienta. Dzięki temu zamawiający otrzymuje najwyższej jakości, wyselekcjonowane cegły, które będą piękną i wyjątkową ozdobą danego wnętrza.

płyta betonowa architektoniczna

Jak wygląda produkcja betonu architektonicznego i betonowych płytek?

Beton architektoniczny cieszy się szczególnie dużą popularnością we wnętrzach biznesowych, choć coraz częściej gości także w domach i mieszkaniach. Stanowi idealny element wystroju nowoczesnego wnętrza – od salonu po łazienkę. Jak powstają nasze elementy, wykonane z tego materiału? Na wstępie dokonujemy starannej selekcji kruszywa i innych surowców. Stosowane przez nas składniki w efekcie finalnym muszą tworzyć estetyczny i trwały produkt, który będzie zachwycać wizualnie, a jednocześnie będzie służyć naszym klientom przez długie lata. Po uzyskaniu pożądanej konsystencji beton wylewany jest do wcześniej przygotowanych form. Warto zaznaczyć, że każdy z produkowanych przez nas elementów wykonywany jest ręcznie, dzięki czemu nasze twory są zawsze unikatowe. Po rozformowaniu beton architektoniczny sezonowany jest w naszej firmie – to daje gwarancję zarówno nam, jak i naszym klientom, że trafi do nich produkt gotowy do montażu. Dla nas najważniejsze jest to, aby klient otrzymał towar w stanie nienaruszonym, spełniającym jego najwyższe wymogi dotyczące estetyki wykonania, a także zapewniał trwałą ozdobę wnętrza. Dlatego też stosujemy tylko najlepsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące wieloletnią eksploatację dostarczonych elementów.Dlaczego ceglana-sciana.pl

grunt ceglanascina

autentyczny wygląd

grunt ceglanascina

wszechstronne zastosowanie

grunt ceglanascina

łatwy montaż

grunt ceglanascina

przyjazne środowiskuSzybka realizacja zamówienia

grunt ceglanascina

Po złożeniu zamówienia , bezzwłocznie zajmujemy się jego realizacją

grunt ceglanascina

Jeśli zamówione produkty mamy na stanie , wysyłamy je w ciągu 48 H

grunt ceglanascina

Może zdażyć się sytuacja , że płytki bedzięmy musieli wyprodukować specjalnie na Twoje zamówienie (max. 7 dni)

grunt ceglanascina

Selekcja , pakowanie , zabezpieczanie i wysyłka to już ostatni krok w nasze firmie aby Twoja ściana nabrała niepowtarzalnego wyglądu.22