Biała cegła na ścianę – oryginalny pomysł czy fanaberia?

Biała ściana to klasyka polskiego budownictwa. Może stanowić uniwersalne tło, gdyż większość osób uważa biel za kolor bezpieczny, gdyż pasuje do wszystkiego. Jednak i biel może mieć różne odcienie, a pomysł pokrycia ściany białą cegłą wydawać się może niezbyt trafny. A jednak okazuje się, że uzyskany efekt w znacznej mierze odbiega od zwykłej białej ściany i bywa zaskakujący. Ściana zbudowana z białej cegły ma nie tylko ponadczasowy charakter. Biel inspiruje architektów i jest nieodłącznym kolorem skandynawskiej stylistyki. Biała cegła może pełnić rolę tła i być punktem wyjścia do kreowania własnej, niepowtarzalnej przestrzeni. Może także stanowić spójny, elegancki element dekoracyjny każdego pomieszczenia. Kolor cegły nigdy nie będzie idealnie śnieżnobiały, stąd nie ma obaw, że ściana będzie szybko się brudzić.

Jak zaaranżować poszczególne pomieszczenia?

Biała cegła na ścianę może stanowić niebanalny element dekoracyjny, co więcej jest jednym z ostatnich trendów mody wnętrzarskiej. Takie rozwiązanie może okazać się idealne nie tylko do przestronnego salonu z kominkiem, lecz również do sypialni małżeńskiej lub pokoju dziecinnego. Salon połączony z jadalnią ścianą pokrytą białą cegłą będzie sprawiał wrażenie nowoczesnego wnętrza, a jeśli dodatkowo wyposażymy go w szklane i stalowe elementy, na wnętrzu efektowny, niezwykły blichtr. Na ścianie możemy zawiesić lustra w prostej metalowej ramie, aby dodatkowo wzmocnić efekt prostej, jasnej przestrzeni. Sypialnia z białą cegłą w tle może być niewyczerpanym źródłem pomysłów twórczych, jeśli lubimy zmieniać wnętrza, bawiąc się formą i kolorem. Pokój dziecka zdobiony białą cegłą powinniśmy koniecznie ogrzać barwnymi elementami na ścianie i kolorowymi dekoracjami okiennymi. Wówczas cała przestrzeń rozjaśni się kolorami.

Najważniejsza jest odwaga

Unikalne, niesymetryczne ułożenie płytek białej cegły na ścianie sprawi, że przełamiemy efekt powtarzalności i zbudujemy nową, niezwykłą przestrzeń. Nie bójmy się używać bieli w niebanalnych zestawieniach – nie tylko z cegłą, lecz również drewnem lub metalem. Biała cegła na ścianie to dziś oznaka dobrego gustu i bycia koneserem światowych trendów.

Dlaczego wybrać produkty Ceglanej Ściany?

Ze względu na jakość! Biała płytka gipsowa znajdująca się w ofercie to produkt powstający całkowicie z surowców naturalnych. Klient ma gwarancję niskiego prawdopodobieństwa powtarzających się płytek, ponieważ do stworzenia ich odlewów wykorzystano aż 7000 unikalnych i całkowicie niepowtarzalnych cegieł. Cały proces odlewów był przy tym precyzyjnie zaplanowany, by klient miał pewność, że obróbka oraz zabezpieczanie produktu odbywały się w trosce o najwyższe standardy.  Płytki wykonuje się z mieszanki gipsowej, a receptura jest ściśle określona. To oznacza, że każda płytka to taka sama jakość i najlepsza klasa wykonania. Produkty cechuje doskonały efekt, ale także wytrzymałość mechaniczna i zwiększona ognioodporność. 

Jak aranżować białą cegłę?

Uniwersalny charakter białej cegły poznamy po tym, że cegłę tę można dopasować do wielu aranżacji i będzie doskonale wpisywać się zarówno w budowę pomieszczeń biurowych, jak i domów prywatnych. Pięknie prezentuje się w nowoczesnych sypialniach i salonach, gdzie doskonale będzie współgrać ze stylowymi meblami czy z kominkiem. To modne akcesorium, które nie jest nudne i banalne, ale wnosi do pomieszczenia mnóstwo życia. Jeśli chcemy podkreślić wzór cegieł, warto postawić na fugę w innym, to znaczy kontrastującym kolorze. Tak możemy pięknie wykreować przestrzeń loftową, nowoczesny pokój młodzieżowy, rustykalny pokój gościnny czy klasyczny przedpokój. Wszystko zależy od dobranych dodatków i mebli.

Jak złożyć zamówienie?

Przebieg zamówienia jest prosty i obejmuje zaledwie kilka kroków. To bardzo ważne, gdy zależy nam na czasie remontu oraz na rzetelności wykonywanych usług. Podstawą jest złożenie zamówienia. Wspólnie ze specjalistą zostaną określone najważniejsze oczekiwania klienta. To podstawa do skompletowania zamówienia, czyli produkowania oraz zapakowania odpowiedniej ilości produktów. Ważna uwaga - zamówienia zawsze są doskonale zabezpieczone, by cegła dotarła do klienta w niezmiennym, eleganckim kształcie oraz najlepszym stanie. Dostarczony towar może być samodzielnie zamontowany w sposób szybki i niesprawiający problemów.Co jest potrzebne, by zamontować cegłę?

Montaż białej cegły jest bardzo prosty i nie ma potrzeby wyposażać się w wiele elementów, choć lista tych obowiązkowych powinna zostać spełniona całkowicie. Najważniejszy jest klej do płytek, który kosztować może około 25 do 30 złotych i posiada wydajność do 10 metrów kwadratowych. Następnie potrzebujemy emulsji gruntująco-impregnującej, wiadra i szpachelki, a także folii zabezpieczającej i taśmy papierowej.

Jak dbać o czystość elementów?

Najważniejsza jest w tym przypadku troska o ich odpowiednie zabezpieczenie. Warto w tym przypadku zastosować dedykowane impregnaty do wyrobów gipsowych. One sprawiają, że elementy przez dłuższy czas będą zachowywać stan jak prosto ze sklepu. Poza tym regularnie dobrze jest wyroby gipsowe oczyszczać z kurzu za pomocą delikatnej szczoteczki odkurzacza. Ścianę - jeśli chcemy - możemy zabezpieczyć farbą. Wybierać najlepiej farbę zmywalną, ponieważ jest ona bardzo łatwa w czyszczeniu, a nie trzeba często powtarzać procesu malowania!Dlaczego ceglana-sciana.pl

grunt ceglanascina

autentyczny wygląd

grunt ceglanascina

wszechstronne zastosowanie

grunt ceglanascina

łatwy montaż

grunt ceglanascina

przyjazne środowiskuSzybka realizacja zamówienia

grunt ceglanascina

Po złożeniu zamówienia , bezzwłocznie zajmujemy się jego realizacją

grunt ceglanascina

Jeśli zamówione produkty mamy na stanie , wysyłamy je w ciągu 48 H

grunt ceglanascina

Może zdażyć się sytuacja , że płytki bedzięmy musieli wyprodukować specjalnie na Twoje zamówienie (max. 7 dni)

grunt ceglanascina

Selekcja , pakowanie , zabezpieczanie i wysyłka to już ostatni krok w nasze firmie aby Twoja ściana nabrała niepowtarzalnego wyglądu.22