Sprawia to, że materiał jest chętnie wykorzystywany jako dopełnienie wielu koncepcji wystroju. Poniżej sprawdzamy, w jaki sposób można ten element zastosować w różnych pomieszczeniach.

Doskonały budulec... z odzysku

Od zamierzchłych czasów cegłę czerwoną postrzega się jako znakomity budulec. Współcześnie co prawda stosuje się już inne technologie i materiały, jednak cegła na ścianie wciąż stanowi bardzo pożądane rozwiązanie aranżacyjne. Stosunkowo najłatwiej uzyskać satysfakcjonujący efekt w przypadku, gdy mieszkamy w budynku wykonanym z... cegieł. Do takich miejsc należą zwłaszcza stare kamienice oraz lofty zaaranżowane na mieszkania. Wystarczy jedynie odkryć mur, odpowiednio wyczyścić oraz zaimpregnować cegły i już - można się cieszyć wymarzonym wystrojem. Jednak dla mieszkańców nowych budynków producenci także przygotowali alternatywę w postaci płytek ceglanych do wnętrz. Uzyskuje się je z wytwarzanych na specjalne zamówienie produktów, jak i oryginalnych cegieł rozbiórkowych.

Cegła w salonie

Największą popularnością cieszy się ściana z cegły w salonie. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w mniejszych, jak i większych przestrzeniach. Przy ograniczonym metrażu, warto pomyśleć o ich pomalowaniu na biały kolor. Natomiast w dużych pokojach dziennych sprawdzą się najlepiej płytki ceglane na ścianie w kolorze czerwonym. Zwłaszcza jeśli dopasujemy do nich kontrastujące meble oraz kolor pozostałych, nieodkrytych ścian.

Ciekawy pomysł na aranżację sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które w założeniu ma być ciepłe i przytulne. Wiele aranżacji wykorzystuje czerwone cegły lub płytki ceglane tylko na jednej ścianie, co doskonale harmonizuje się z charakterem wnętrza.Taki kolor jest bardzo zmysłowy, zwłaszcza gdy zostanie odpowiednio wyeksponowany właściwym oświetleniem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastosować kolor biały. W taki sposób uzyskamy elegancki i stonowany wystrój.

Również w łazience i kuchni

Bez względu na podwyższoną wilgotność, łazienka czy kuchnia to także świetne miejsca na ceglane ściany. W przypadku takiego zamysłu dekoratorskiego warto rozejrzeć się za odpowiednim impregnatem o podwyższonej hydrofobowości. W połączeniu z naturalną odpornością cegły na działanie wilgoci zapewni solidną ochronę i ułatwi konserwację.

Wizytówka domu

Przedpokój to wizytówka domu oraz jego właścicieli. Wykończenie tej przestrzeni płytkami ceglanymi lub cegłami jest nietuzinkowym pomysłem. Goście z pewnością będą zachwyceni klasą takiego rozwiązania.

Ceglana Ściana - postaw na najlepszych

Niezależnie od tego, które z pomieszczeń w Państwa domu ma posiadać ścianę z cegły, warto zapoznać się z ofertą firmy Ceglana Ściana. Rodzinna firma jest producentem ceglanych płytek uzyskiwanych ze starej porozbiórkowej cegły oraz odlewów wykonywanych ze specjalnej mieszanki betonowej. Wieloletnie doświadczenie idzie w parze z ogromną wiedzą. Szeroka gama produktowa obejmuje wiele atrakcyjnych stylistycznie rozwiązań takich jak płytki typu 'stara cegła', 'lico gotyckie' i inne. Nowoczesne metody obróbki i staranny proces selekcji gwarantują najwyższa jakość.