Stosowanie betonu architektonicznego cieszy się coraz większą popularnością wśród dekoratorów wnętrz. Materiał ten przestał być ozdobą przestrzeni typu loft, wkraczając nie tylko na salony. Obecnie jedną z ciekawszych propozycji aranżacyjnych jest wykorzystanie płyt betonowych w sypialni. W tym wpisie przyglądamy się bliżej takiemu rozwiązaniu!

Beton w sypialni? Jak najbardziej!

Sypialnia to miejsce, gdzie chcemy się wyciszyć, uspokoić i zrelaksować. W związku z tym pstrokate wykończenia i żywe, intensywne kolory zazwyczaj ustępują tu miejsca bardziej stonowanym barwom. W tym kontekście beton architektoniczny ze swoimi odcieniami szarości sprawdza się perfekcyjnie. Niezwykle stylowy, każdemu wnętrzu dodaje stylu i charakteru. Jednak płyty betonowe wciąż u wielu osób wywołują obawy - mogłoby się wydawać, że ich surowy, industrialny charakter spowoduje, że w sypialni będzie brakowało ciepła. Nic bardziej mylnego!

Dlaczego właśnie tam?

Sypialnia to miejsce odpoczynku. Aranżacja tego miejsca musi sprzyjać wewnętrznemu wyciszeniu. Dlatego paleta kolorystyczna powinna składać się ze stonowanych barw takich jak właśnie szarości. W ofercie naszego sklepu znajdują się płyty betonowe, których można użyć do wykończenia zarówno ścian, jak i podłogi. Zakupisz je w dwóch wersjach kolorystycznych: jasnoszarej i zwyczajnie szarej. Taka kolorystyka świetnie sprawdza się w sypialni również z tego powodu, że jest bardzo neutralna. Betonową ścianę można udekorować w dowolny sposób, a każdy dodatek i tak będzie do niej pasował. Warto pokusić się o obraz w żywych kolorach, kolekcję własnoręcznie zrobionych fotografii czy zestaw ciekawego oświetlenia. Jasne wykończenie ściany pozwala również optycznie powiększyć wnętrze, dlatego takie rozwiązanie jest polecane do sypialni o niewielkim metrażu.

aranżacja sypialni

Czym wyróżniają się betonowe płyty?

Te elementy dekoracyjne odznaczają się takimi cechami jak:

  • unikatowa estetyka – posiadają zarówno nowoczesny, jak i industrialny charakter, dlatego doskonale nadają się do wnętrz utrzymanych w jednym z tych stylów;
  • wytrzymałość – są na tyle odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, że z powodzeniem można stosować je również do wykończenia elewacji budynku;
  • wyjątkowa faktura – na pierwszy rzut oka beton wydaje się idealnie gładki, jednak wystarczy go dotknąć, aby przekonać się o różnorodności jego struktury;
  • dopasowanie do innych materiałów – beton doskonale komponuje się z innymi tworzywami, takimi jak drewno, cegła czy metal.

Nasze płyty betonowe mają również tę właściwość, że wygłuszają dźwięki. Dlatego dobrze je wykorzystać do wykończenia mieszkania, które znajduje się w szczególnie hałaśliwej części miasta. Pomimo tego, że beton odznacza się wysoką wytrzymałością, to jednocześnie z łatwością dopasowuje się go według własnego gustu. Oznacza to możliwość robienia wierceń do zawieszenia różnych dekoracji.

Różne odcienie, różne możliwości

Warto pamiętać, że w ofertach producentów bohater tego wpisu dostępny jest w różnych odcieniach. Dzięki dodaniu barwiących domieszek beton architektoniczny zyskuje całkiem nowe oblicze - łącząc płyty betonowe w gustowną mozaikę, możemy cieszyć się doprawdy wyjątkowo zaaranżowaną sypialnią. Przy tym warto również pamiętać, że ze względu na swój uniwersalny kolor, połączenie betonu architektonicznego z dowolnym materiałem wypada znakomicie! Ciekawą opcją jest zastosowanie struktury dekoracyjnej, np. bazującej na geometrycznych wzorach lub stworzenia intrygującej kompozycji, gdzie obok płyt betonowych, główną rolę będzie odgrywać cegła.

W szarym ładnie każdemu!

Ogólnie rzecz biorąc, wprowadzenie odpowiedniego nastroju do sypialni z betonowymi ścianami, czy posadzkami jest zadaniem znacznie prostszym, niż mogłoby się wydawać. Ze względu na wspominaną, uniwersalną kolorystykę, elementy te znakomicie uzupełniają się z praktycznie każdym typem materiału i większością kolorów. Szary to neutralna barwa, dlatego na jej tle drewno, metal, szkło, konglomerat, tkanina czy ceramika sprawdzą się doskonale, a ich największe zalety zostaną dodatkowo wyeksponowane. Szczególnie imponująco na tle płyt betonowych prezentują się drewniane meble - duże małżeńskie łoże tego typu to znakomity pomysł aranżacyjny. Całości dopełnia nieregularna, porowata struktura betonu architektonicznego - wskazuje ona na organiczny charakter i jest wręcz wymarzona w modernistycznie wykończonych wnętrzach.

Nie tylko wygląd

Na koniec jeszcze jeden istotny aspekt, którego nie można pominąć, kiedy opisuje się beton architektoniczny. Płyty betonowe, niezależnie od pomieszczenia stanowią niezwykle praktyczny wybór. Ich montaż jest szybki i bezproblemowy. W dodatku odgrywają one rolę ekranów dźwiękoszczelnych, wyciszając pomieszczenie, co jest szczególnie warte podkreślenia w kontekście sypialni. Od strony materiałowej mieszkańcy z pewnością docenią niezwykła wytrzymałość - w przypadku odporności na ściskanie, u najlepszych producentów jest to 90 Mpa, natomiast wytrzymałość na zginanie kształtuje się na poziomie 15 Mpa. Do tego materiał jest odporny na wpływ czynników zewnętrznych, zachowując swój kolor oraz strukturę przez wiele lat. Całości dopełnia niezwykle łatwa konserwacja - ciepła woda i delikatny detergent bardzo szybko radzą sobie ze wszelkimi zabrudzeniami.

Beton a styl sypialni

Płyty betonowe to idealne wykończenie do wnętrza w stylu nowoczesnym, industrialnym lub minimalistycznym. Świetnie współgra z kolorystyką typową dla każdego z tych nurtów aranżacyjnych. Nadaje się do wykończenia zarówno ściany znajdującej się za łóżkiem, jak i podłogi w całym pomieszczeniu. Warto pamiętać o tym, aby przełamać kolorystykę betonu, która może wydawać się zbyt monotonna, zwłaszcza jeśli surowiec służy do wykończenia całej ściany. Istnieje możliwość uzyskania różnych odcieni betonu, w zależności od tego, jaki pigment zostanie dodany do cementu. Podsumowując, zastosowanie betonu architektonicznego w sypialni jest znakomitym pomysłem. Rzecz jasna, dobrze przy tym pamiętać o zachowaniu należytej harmonii - odpowiednim przełamanie aranżacji lekkimi, naturalnymi dodatkami lub wykonanie z płyt tylko jednej ściany pozwoli uniknąć efektu przeciążenia. W naszym sklepie udzielamy aż siedmioletniej gwarancji na płyty betonowe zakupione razem ze specjalnymi produktami do montażu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.