Obecnie chcąc wykończyć ścianę dowolnego pomieszczenia w swoim domu, można wybierać wśród rozwiązań, jakie trudno zliczyć. Łatwo jednak zauważyć, że szczególnym zainteresowaniem cieszy się cegła dekoracyjna, która jest chętnie umieszczana zwłaszcza w salonie, ale też w sypialni, kuchni czy korytarzu. Jeśli pragniesz dowiedzieć się, w czym tkwi sekret popularności tego wykończenia i czy warto je wybrać, czytaj dalej!

Uniwersalne rozwiązanie

Na fakt, że cegła ozdobna cieszy się tak dużą popularnością, wpływa jej modny charakter, ale nie tylko. Jest to też wykończenie uniwersalne. Jeśli zastanawiasz się, czy taka aranżacja sprawdzi się w Twoim domu, w dowolnym pomieszczeniu, odpowiedź brzmi: tak. Na rynku znajdziesz szeroki wybór produktów w różnych kolorach. Możesz wykończyć z ich użyciem wszelkie pomieszczenia. Choć cegiełki na ścianie zwykle kojarzą się ze stylem loftowym, równie świetnie będą współgrać z aranżacją w zupełnie innym charakterze. Sprawdź naszą ofertę , a przekonasz się, że jesteś w stanie dobrać idealne rozwiązanie do swoich wnętrz niezależnie od ich wyglądu i Twoich preferencji.

Polecamy między innymi:

  • płytki, które wyglądają jak stara cegła – wykonane ze specjalnej mieszanki cementu, piachu i kruszywa – utrzymane w klimacie retro, idealne do aranżacji typowo loftowych, ale też rustykalnych – możesz mieć pewność, że takie wykończenie wprowadzi niezwykły klimat, podkreślając minimalizm lub tradycyjny charakter Twojego wnętrza,

  • jasne, na przykład naturalne czy szare, cegiełki do salonu, sypialni lub kuchni urządzonych w modnym stylu scandi,

  • efektowne, grafitowe cegiełki — do supernowoczesnych wnętrz.

Oczywiście są to tylko niektóre spośród wielu możliwości. Możesz też stawiać na różne kolory i odcienie, w pełni wykorzystując ich potencjał. Jasne wykończenie w kuchni da wrażenie schludności, a klasyczna cegła o brunatnym odcieniu zapewni poczucie ciepła i, wbrew pozorom, przytulności (choć wiele zależy od reszty aranżacji).

Oryginalny wygląd Twoich pomieszczeń

Szeroki wybór możliwości, także w zakresie wykorzystania cegiełek (możesz położyć je na całej ścianie, na przykład telewizyjnej w salonie, ale też umieścić tylko nad blatem kuchennym czy na części powierzchni w korytarzu), powoduje, że trudno znaleźć dwa takie same pomieszczenia. Możesz więc śmiało postawić na takie wykończenie, bez obaw, że powielisz trend i nie uzyskasz efektu oryginalności.

Na naszej stronie znajdziesz wiele inspiracji na wykorzystanie cegły ozdobnej, ale możesz też użyć własnej wyobraźni. Pamiętaj przy tym, że wystarczy odrobina wyczucia, by uzyskać świetny efekt. Nie musisz wcale trzymać się konwenansów! Doskonały rezultat możesz osiągnąć, stawiając także na kontrasty i nietypowe rozwiązania, na przykład umieszczając dekorację z ciemnych cegiełek w już dość ciemnym otoczeniu. Jeśli wybierzesz wariant z połyskiem, a do tego zadbasz o klimatyczne oświetlenie pokoju, skutek przerośnie Twoje oczekiwania!

Łatwe zastosowanie

Dużym atutem takiej dekoracji jest też fakt, że można ją łatwo stworzyć, nawet samodzielnie. Zapraszamy do sklepu online lub stacjonarnego w okolicach Warszawy, gdzie oferujemy cegłę ozdobną i wszystko, tj. kleje i fugi, co jest potrzebne do jej montażu we własnym zakresie! Oznacza to, że możesz zupełnie odmienić wygląd swojego salonu, sypialni czy korytarza, bez zatrudniania ekipy, zaawansowanych prac remontowych i znacznych wydatków.

Cegła na ścianę — zawsze dobre rozwiązanie

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do tego, iż taka niebanalna dekoracja sprawdzi się też w Twoim domu. Wykonaj z cegiełek w wybranym kolorze ścianę telewizyjną w salonie lub podkreśl aranżacje innych pomieszczeń, wykładając cegłą powierzchnię o dowolnej wielkości. Jesteśmy pewni, że efekt przerośnie Twoje oczekiwania!