Wysokiej jakości płytki stylizowane na starą cegłę rozbiórkową to świetny patent na aranżację przestrzeni zewnętrznej. Z powodzeniem możesz wykorzystać je na tarasie, balkonie, jako dekorację fasady budynku albo… ogrodowego murku! Ceglane elementy świetnie komponują się z żywą zielenią roślinności. Jeśli więc właśnie budujesz murek, pomyśl o wykończeniu go przy użyciu płytek dekoracyjnych. Jak się za to zabrać? Sprawdź!

Murek – ciekawy element architektury ogrodowej

Jednym z ulubionych elementów przydomowej przestrzeni są murki ogrodowe. Stawiamy je zazwyczaj ze względów praktycznych. Sprawdzają się w roli ogrodzenia, są świetnym sposobem, aby podzielić większy ogród na strefy. Z kolei na działkach o nierównym terenie pomagają podtrzymać masy ziemi, kiedy naturalny spadek powodowałoby osuwanie się gruntu.

Oprócz swojej funkcji praktycznej murek może stać się również ciekawą ozdobą. Warto więc wykorzystać jego potencjał. Wystarczy, że wykończysz go płytkami dekoracyjnymi imitującymi cegłę rozbiórkową, a w jedno popołudnie stworzysz w ogrodzie efektowną aranżację. Jak wykonać taką dekorację? Kilka praktycznych wskazówek znajdziesz poniżej!

Jakie płytki dekoracyjne wybrać do ogrodu?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór odpowiednich płytek. Dobre jakościowo imitacje starej cegły zamówisz w naszym sklepie internetowym. Tworzymy je ze specjalnej mieszanki, w której skład wchodzą m.in. cement, piach, kruszywa mineralne. Dzięki temu nadają się one nie tylko do montażu we wnętrzach, ale też na zewnątrz. Są odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne: opady atmosferyczne, skoki temperatur, promieniowanie ultrafioletowe. W praktyce oznacza to, że nie nasiąkają podczas deszczowych dni ani nie pękają na mrozie. Również ich kolor nie blaknie pod wpływem słońca.

Jak wykończyć murek ogrodowy cegłą dekoracyjną?

Przed zakupem płytek zmierz dokładnie murek i oblicz jego sumaryczną powierzchnię. Użyj dostępnego na stronie kalkulatora, a szybko i wygodnie określisz ilość potrzebnych materiałów montażowych. Na wszelki wypadek materiały lepiej zamówić z lekkim zapasem. Do wykonania dekoracji oprócz imitacji cegieł potrzebne będą Ci jeszcze:

  • klej,

  • fuga,

  • impregnat.

Jak to działa w praktyce? Płytki dekoracyjne przyklejasz na zaprawę klejową, po czym pozostawiasz całość do wyschnięcia i dobrego związania się materiałów. Następnie szczeliny między cegiełkami należy wypełnić elastyczną fugą. Ostatnim etapem jest wykończenie dekoracji impregnatem hydrofobowym. Dzięki temu murek staje się odporny na działanie deszczu, wilgoci, ale też na zabrudzenia. W razie potrzeby da się go łatwo oczyścić z błota czy kurzu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nasze ceglane płytki wyglądają jak prawdziwa cegła rozbiórkowa. Dla jeszcze lepszego efektu warto w narożnikach wykorzystać specjalne elementy narożne. Kolorystykę dekoracji dopasuj po prostu do własnych preferencji – to już tak naprawdę rzecz gustu. Naszym zdaniem najbardziej efektownie ogrodowy murek prezentuje się w czerwieni, rudościach albo brązach. Takie odcienie fantastycznie kontrastują z soczystą zielenią roślinności.

Sprawdź ofertę sklepu internetowego Ceglana Ściana!

Najwyższej jakości płytki dekoracyjne stylizowane na starą cegłę rozbiórkową oraz niezbędne materiały montażowe zamówisz w sklepie internetowym Ceglana Ściana. Wszystkie dostępne u nas materiały nadają się do stosowania w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Dodatkowo zaimpregnowane będą efektowną i trwałą dekoracją, która przetrwa lata. Sprawdź pełną ofertę, a w razie pytań napisz do nas  – chętnie pomożemy Ci w wyborze!