Ich właściwości materiałowe oraz atrakcyjny wygląd sprawiają, że jest to rozwiązanie cieszące się niesłabnącą popularnością. Poniżej sprawdzamy, w których zastosowaniach płyty sprawdzają się najlepiej.

Beton architektoniczny - wytrzymałość i plastyczność

Płyty wykonuje się z betonu architektonicznego. Ten nowoczesny materiał charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na wgniecenia, działanie wilgoci czy ognia. Zestaw takich cech sprawia, że to tworzywo jest niezwykle uniwersalne oraz chętnie stosowane zarówno przy wykończeniu wnętrz, jak i na zewnątrz budynków.

Perfekcyjne uzupełnienie modernistycznych wnętrz

Industrialny charakter płyt betonowych sprzyja ich wykorzystaniu przy modernistycznych wnętrzach. Beton powiększa optycznie i rozjaśnia przestrzeń, nadając jej chłodnego, ekskluzywnego stylu. Okładzina ścienna lub podłogowa tego typu idealnie imituje trawertyn (porowata skała wapienna zwana alabastrem, od starożytności ceniona za swoje walory wizualne), sprawdzając się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, jak i użytkowych.

Uniwersalny element aranżacyjny

Zastosowanie betonu architektonicznego to doskonały pomysł przy domowej aranżacji salonu, kuchni, holu, łazienki, a nawet sypialni. Jak wspomnieliśmy, materiał jest trwały, solidny i odporny na użytkowanie. Gdy dodać do tego ponadczasowe wzornictwo, możemy cieszyć się elementem wykończeniowym, który posłuży przez wiele lat. Płyty betonowe są również mrozoodporne. Czyni je to pierwszorzędnym wyborem przy wykończeniu podłogi tarasowej, schodów lub zewnętrznej elewacji. A co z zastosowaniami komercyjnymi? Biurom czy lokalom użytkowym poprzez wykończenie płytami betonowymi, stosunkowo niewielkim kosztem i wysiłkiem można zapewnić charakterystykę, która przypadnie do gustu wszystkim klientom, niezależnie od reprezentowanej branży. Z kolei pracownicy docenią możliwość,pracy w neutralnym, nierozpraszającym środowisku.

Połącz beton z ...

Mogłoby się wydawać, że naturalne właściwości betonu sprawiają, że jest to alternatywa jednoznacznie związana z aranżacjami o loftowym, postindustrialnym charakterze. Jednak jeśli odpowiednio dobierzemy strukturę i kolorystykę, płyty betonowe znakomicie wpiszą się także w klasyczne projekty wnętrz. Głównym składnikiem betonu jest cement, jednak płyty dostępne są również w wersji pigmentowanej, co zapewnia wiele możliwości przy wykończeniu. Doskonałym pomysłem jest połączenie betonu z bielą, czernią lub grafitem. Ponadto znakomicie uzupełnia się z drewnem, stalą, aluminium i innymi metalami, szkłem czy płytkami lustrzanymi. Wyśmienicie na jego tle prezentuje się także roślinność naturalna oraz sztuczna. Jeśli decydujemy się na powyższe rozwiązanie, zyskujemy element, który nie tylko jest ozdobą samą w sobie, lecz także neutralnym tłem dla sprzętu elektronicznego, obrazów czy mebli. Ze względu na rodzaj montażu, bardzo łatwo w takim przypadku ukryć kable.

Najlepsze płyty betonowe

W doborze płyt betonowych najważniejsze będą normy wytrzymałościowe idą tu w parze z doskonałym wyglądem, a sam produkt powinien być objęty gwarancją. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem sklepu, w którym znajdują się atrakcyjne płytki ceglane, które mogą stanowić piękne dopełnienie wnętrza z betonem architektonicznym.