Szukając inspiracji do aranżacji dziecięcego pokoju, warto zapoznać się z aktualnymi trendami. Przedstawiamy trzy trendy w aranżacji wnętrz, jakie warto wprowadzić w pomieszczeniu przeznaczonym dla kilkulatka.

Urządzamy dziecięcy pokój – złote zasady

Przestrzeń, w której na co dzień przebywa maluch, powinna być dostosowana do jego potrzeb. Dziecięca sypialnia jest miejscem do snu, zabawy i nauki, dlatego warto podzielić ją na kilka stref. Odpowiednie zaaranżowanie każdej z nich stanowi prawdziwe wyzwaniem. Oto kilka uniwersalnych wskazówek dla rodziców:

 • dopasuj pokój do wieku dziecka, ale myśl przyszłościowo, aby za kilka lat pokój dzisiejszego przedszkolaka można było łatwo zamienić w pokój nastolatka,
 • zadbaj o funkcjonalność, czyli dostosuj wysokość mebli do wzrostu berbecia,
 • uważaj na kolorystykę, bo choć aranżacja powinna być radosna, to zbyt dużo barw działa zbyt pobudzająco i powodować u dziecka problemy z zaśnięciem,
 • starsze dzieci warto zapytać o ich własne zdanie na temat tego, jak ma wyglądać pokój,
 • szczególną uwagę należy przyłożyć do wyboru łóżka.

  Do tego warto upewnić się, że materiały użyte do wykończenia pokoju dziecięcego, a także same meble, spełniają określone standardy bezpieczeństwa. Nie powinno się oszczędzać na kupnie wyposażenia dziecięcego pokoju, nawet jeśli ma ono posłużyć tylko przez kilka lat. Meble można zawsze odsprzedać albo przeznaczyć dla młodszego rodzeństwa.  

cegła dekoracyjna w pokoju nastolatka

Jakie trendy są szczególnie modne?

  Patrząc na oferty sklepów z wyposażeniem do aranżacji wnętrz, można zauważyć, że trzy tendencje cieszą się szczególnym powodzeniem. Należą do nich:

  1. Płytki z cegły rozbiórkowej – takie wykończenie pozwala tworzyć wnętrze z historią. W ten sposób powstają fantastyczne, kolorowe aranżacje. Cegłę pochodzącą z rozbiórki polecamy do pokoju dziecięcego w romantycznym lub industrialnym wydaniu.
  2. Cegła – ten materiał wykończeniowy jest nieoczywistym wyborem do pokoju dziecięcego, dzięki czemu dodaje mu oryginalności. Dekoracja odznacza się uniwersalnością – pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i retro, gdzie łączy się nowe ze starym. Ceglana ściana pomalowana na biało zestawiona z drewnianymi meblami? Taki pomysł również warto wykorzystać, aby dziecięcy pokój wyglądał modnie. Wnętrze powinny wówczas urozmaicić kolorowe dodatki.
  3. Beton architektoniczny – ten materiał z powodzeniem nadaje się do pokoju nastolatka, a nawet przedszkolaka. Beton może wyglądać przytulnie, wystarczą odpowiednie dodatki. Do pokoju dziecięcego polecamy pastelowe kolory, które dobrze współgrają z szarością betonowej ściany. Równie dobrze można wykorzystać dodatki o intensywnych barwach, jako że beton odznacza się stonowaną kolorystyką.
  4.  

Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa

  Nasz sklep oferuje wysokiej jakości materiały do wykończenia wnętrz. Specjalizujemy się w cegle dekoracyjnej, którą można pomalować na dowolny kolor. Zapewniamy eksperckie rady, dzięki którym łatwiej urządzisz pokój dla malucha. Zapraszamy do skorzystania z oferty – zobacz, jak dobrze wygląda ściana z cegły.