Oprócz salonów, kuchni czy holów, płyty betonowe świetnie sprawdzają się w łazience. Sprawdźmy, jakie są największe zalety tego rozwiązania.

Praktyczny i atrakcyjny wizualnie materiał

Płyty z betonu architektonicznego ze względu na swoje właściwości są wręcz idealnie przystosowane do wykorzystania w łazience. Jest to doskonała alternatywa dla płytek łazienkowych. Kiedy rezygnujemy z płytek, wiąże się to nie tylko z oszczędnością pieniędzy, lecz także miejsca. Ponadto beton jest tańszy i łatwiejszy w obróbce niż naturalny kamień.

Wybór płyt jest korzystny zarówno z praktycznego, jak i estetycznego punktu widzenia. Ze względu na swoje właściwości materiałowe beton jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a po zaimpregnowaniu również na działanie wilgoci. Dzięki temu sprawdzi się nie tylko na ścianach i posadzkach, a także w kabinach czy odpływach liniowych. Innym ważnym aspektem jest bezproblemowa pielęgnacja. Warto przy tym pamiętać, by unikać najpopularniejszych, agresywnych detergentów. Ich działanie może naruszyć warstwę impregnatu, mogą również wejść w reakcje z samym betonem, zmieniając jego wygląd lub strukturę. Co zatem stosować przy konserwacji? Najlepiej sprawdza się ciepła woda z płynem do naczyń lub mydłem. Takie połączenie w zupełności wystarczy - skutecznie usunie brud i osady, nie pozostawiając w łazience toksycznych substancji.

Przy tym, sam montaż płyt jest bardzo szybki i prosty. Dostępne są one w różnorodnych kształtach oraz kolorach. Dzięki temu znakomicie spisują się jako główny, jedyny element aranżacyjny. Jednak znakomitym pomysłem jest połączenie tego materiału ze stalą, aluminium, czy innymi metalami, drewnem, szkłem lub płytkami lustrzanymi. Beton stanowi uniwersalne tło, na którym świetnie prezentują se obrazki, tekstylia, przedmioty użytkowe, meble, wszelkiego rodzaju dekoracje, a także roślinność.

Nieograniczone możliwości aranżacyjne

Pomysłów na aranżację łazienki, w których wykorzystuje się płyty betonowe, jest bardzo wiele.

  • Ze względu na swoje walory wizualne jest to naturalny element wykończenia przy wnętrzach utrzymanych w surowym, minimalistycznym, industrialnym stylu.
  • Zimna kolorystyka znakomicie łączy się z osobliwymi dekoracjami oraz armaturą nawiązującą do stali, chromu czy miedzi, tworząc nowoczesny, a zarazem ponadczasowy efekt.
  • Beton wspaniale sprawdza się też w aranżacjach typu Glamour, zwłaszcza gdy występuje w parze z kryształowymi żyrandolami i meblami na wysoki połysk.
  • Natomiast jeśli chcemy nieco 'ocieplić' wystrój, najlepiej w tym celu wykorzystać drewniane elementy, meble, albo ceglane płytki, a także 'energetyczne' kolory.