Czerwona, piaskowa, antracytowa, w jasnych szarościach – cegła dekoracyjna na ścianę dostępna jest dziś w wielu kolorach. Nierównomierny odcień oraz ciekawa faktura tym bardziej dodają jej uroku. To rozwiązanie efektowne, praktyczne, ale i... plastyczne! Ozdobne cegiełki świetnie prezentują się w towarzystwie większości materiałów, kolorów, faktur. Zadbaj jeszcze o odpowiednie oświetlenie ceglanej aranżacji w salonie czy sypialni, a efekt Cię zachwyci! Jak przy pomocy płytek stylizowanych na starą cegłę stworzyć wnętrze, które przyciąga? Sprawdź nasze pomysły na aranżacje!

Z czym łączyć cegłę dekoracyjną we wnętrzach, aby uzyskać efekt wow?

Pod kątem uniwersalności cegła dekoracyjna przebija większość materiałów wykończeniowych. Doskonale odnajduje się w duecie z drewnem i metalem. Tworzy fantastyczne tło dla zieleni roślinności. Kilka pomysłów na to, z czym łączyć ozdobne płytki-cegiełki, podrzucamy poniżej!

Cegła plus drewno – para idealna

Bez względu na to, czy decydujesz się na płytki dekoracyjne w naturalnym odcieniu, czy też w szarościach, w aranżacji nie może zabraknąć drewnianych akcentów. Część projektantów wnętrz radzi, aby kierować się tutaj zasadą kontrastu. Cegiełki w ciemnym kolorze zestawiaj więc z jasnymi gatunkami drewna i na odwrót. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość – wszystko zależy tak naprawdę od konkretnej koncepcji i Twoich osobistych preferencji.

Na przykład urządzając salon w stylu nowojorskim, kontrasty świetnie zdają egzamin. Mocno kontrastowe, często nawet czarno-białe połączenia to znak rozpoznawczy wnętrz utrzymanych w tej estetyce. Natomiast już w przypadku stylu scandi jest wręcz przeciwnie. Prawie biały total look w połączeniu z ceglaną ścianą w jasnych szarościach oraz subtelnymi drewnianymi akcentami będzie tutaj strzałem w dziesiątkę!

Cegła plus zieleń – połączenie, które pokochasz

W duecie z zielenią mistrzowsko wypadają ceglane płytki w gotyckiej czerwieni oraz w naturalnym odcieniu. Jeśli więc nie wyobrażasz sobie aranżacji bez żywej roślinności, pomyśl koniecznie o ścianie z czerwonej cegły. Ścienna mozaika z ozdobnych cegiełek to świetne tło m.in. dla zielonej wyspy na podłodze w salonie czy roślin ustawionych na regale bez tylnego panelu. Z kolei w kuchni albo restauracji na tle starego muru doskonale zaprezentują się doniczki/skrzynki z bazylią, miętą, szałwią, rozmarynem i innymi świeżymi ziołami.

Cegła plus metal? Jesteśmy na tak!

Minimalistyczne, stalowe regały czy metalowe oprawy lamp w industrialnym stylu na tle surowej ściany z cegły to klasyka loftowych wnętrz. Ceglana dekoracja genialnie przełamuje tu surowość wystroju i delikatnie ociepla aranżację. Jednocześnie dodaje całości charakteru. Aby zamieszkać w lofcie, wcale nie musisz inwestować w apartament za oceanem. Nawet jeśli masz do dyspozycji mieszkanie na nowym osiedlu w Warszawie, Gdańsku, Łodzi czy innym dużym mieście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć wnętrze inspirowane poprzemysłowym klimatem starych fabryk. Wszystko, czego potrzebujesz, to wysokiej klasy cegiełki dekoracyjne, podstawowe materiały montażowe i jeden wolny weekend.

Gotowy na mały remont?

Montaż cegły ozdobnej jest naprawdę prosty – nie wymaga kucia tynków ani kapitalnego remontu. Cegiełki spokojnie położysz na ścianie samodzielnie bez pomocy fachowców. Płytki dekoracyjne stylizowane na starą cegłę, a także klej, fugę oraz impregnat potrzebne do wykonania dekoracji zamówisz w sklepie internetowym Ceglana Ściana. Sprawdź pełną ofertę, a w razie pytań skontaktuj się z nami – chętnie Ci doradzimy!