Moda na cegłę ozdobną nie przemija od kilku sezonów. Wręcz przeciwnie – ceglane płytki to rozwiązanie uniwersalne i ponadczasowe. Doskonale sprawdzają się w aranżacjach w różnym stylu, nie tylko industrialnym. Czerwona ściana nadaje wnętrzu charakteru i ociepla pomieszczenie. Do tego jest trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Sprawdź więc, w jaki sposób wykorzystać starą cegłę dekoracyjną w swojej kuchni!

Ściana z cegły w kuchni – czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! Planując aranżację kuchni, warto wziąć pod uwagę aspekt wizualny, ale też funkcjonalny. Łatwo zmywalne powierzchnie oraz praktyczne materiały odporne na wilgoć i zabrudzenia są w tym przypadku na wagę złota. Ozdobne cegiełki na ścianę pod tym względem nie mają sobie równych. Wystarczy, że po zamontowaniu zabezpieczysz powierzchnię dobrym impregnatem do starej cegły, a możesz wykorzystać je nawet w najbardziej strategicznych miejscach – m.in. w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu, kuchenki czy w przestrzeni międzyszafkowej. Ceglany backsplash nad kuchennym blatem z pewnością zwróci na siebie uwagę!

Jak wykorzystać płytki cegiełki w kuchennych aranżacjach?

Wysokiej jakości płytki imitujące cegłę wprowadzają do pomieszczenia przytulny klimat. Co więcej, pasują do dowolnej stylistyki wnętrza. Naturalna lub gotycka, czerwona cegła na ścianie bardzo efektownie wygląda w kuchni rustykalnej, eklektycznej, retro i loftowej. Z kolei płytki w szarym lub antracytowym kolorze dodadzą klimatu pomieszczeniu w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy modern-classic.

Cegła ozdobna doskonale komponuje się z białą zabudową kuchenną – zarówno z frontami matowymi, jak i wykończonymi na wysoki połysk. Z powodzeniem możesz zestawiać ją również z szarościami oraz czernią, a także z naturalnym drewnem, kamieniem i betonem architektonicznym. Płytkami możesz wyłożyć całą ścianę albo jedynie jej fragment. Innym popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie cegiełek w przestrzeni między górnymi szafkami a blatem, w roli tzw. backsplashu.

Ceglana ściana w dużej kuchni

W przestronnym pomieszczeniu warto udekorować płytkami jedną, a nawet kilka ścian. W tej sytuacji nie musisz obawiać się pomniejszenia wnętrza, możesz więc spokojnie postawić na klasyczne cegiełki o ciepłym zabarwieniu. Ceglana dekoracja genialnie prezentuje się m.in. w części jadalnianej. W aranżacji z kuchnią otwartą na salon będzie z kolei ciekawym łącznikiem między strefą kuchenną a wypoczynkową. Płytki możesz zastosować także w formie niewielkich akcentów. Obuduj nimi np. wyspę lub barek – otrzymasz w ten sposób spójną stylistycznie aranżację.

Cegła ozdobna w aneksie kuchennym

Ceglana ściana to też sprawdzony patent na aranżację małej kuchni bez okna. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po płytki w jasno-szarej tonacji. Stonowana, chłodna kolorystyka w połączeniu z nierówną fakturą powierzchni, a także oświetleniem zamontowanym we właściwych miejscach doda pomieszczeniu głębi i optycznie je powiększy. Jasny backsplash ciekawie komponuje się z białymi frontami oraz blatem w odcieniu naturalnego drewna.

Urządź kuchnię tak, jak lubisz!

Płytki cegiełki są nie tylko praktyczne i efektowne wizualnie, ale też łatwe w montażu. Bez problemu położysz je na ścianie samodzielnie. W zupełności wystarczy Ci do tego specjalistyczny klej oraz preparat do fug. Zadbaj również o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed tłuszczem i wodą za pomocą dedykowanego impregnatu. Najwyższej jakości płytki ozdobne imitujące starą cegłę oraz wszystkie materiały potrzebne do montażu i wykończenia dekoracji zamówisz w sklepie Ceglana Ściana – sprawdź!