Aranżacja domu powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Domownicy powinni dobrze czuć się w każdym pokoju. W tym celu warto eksperymentować z kolorystyką, która pozwala manipulować wyglądem wnętrza. Zastosowanie odpowiednich barw sprawia, że pokój wydaje się większy. W jakim kolorze wybrać płytki ceglane do aranżacji ściany w niewielkim pomieszczeniu? Propozycje przedstawiamy poniżej.

Podstawowe zasady

W niewielkich pomieszczeniach należy dbać o to, żeby nie przesadzać – z kolorystyką, wzornictwem czy ilością mebli. Najlepiej ograniczyć paletę barw do trzech opcji, czyli jednego koloru podstawowego i dwóch dodatkowych. Osoby aranżujące mały pokój powinny kierować się dewizą: mniej znaczy więcej. Jeśli chodzi jednak o dodatki takie jak cegłówki, to powinny one być raczej większe niż mniejsze. Drobny wzór na ścianie odbiera wnętrzu przestronności. Niekoniecznie również cała ściana powinna być wykonana z cegły, zwłaszcza jeśli nie ma na to po prostu miejsca. Wówczas warto zdecydować się na pojedynczy akcent – na przykład niewielki pionowy pas wykonany z ceglanych płytek.

Mały pokój – tylko jasna kolorystyka

Jasne barwy powiększają, z kolei ciemne pomniejszają. Dlatego przy aranżacji małego pokoju należy sięgać przede wszystkim po te pierwsze. Do najbardziej polecanych należą: cegły w kolorze naturalnym – w sam raz do klasycznych aranżacji; płytki w kolorze antracytu – chociaż nie odznaczają się jasnym kolorem, to zawsze można rozświetlić je za pomocą fugi o szarej barwie, poza tym prezentują się niezwykle elegancko. Każdej z tych barw można użyć do pokrycia lica cegieł. Co jednak z fugą? W każdy z przypadków polecamy wybór jasnej fugi, która sprawia, że wnętrze wydaje się ono większe. Dzięki takiej fudze ściana nie wygląda również jednolicie, lecz każda pojedyncza cegła będzie się wyróżniać. Alternatywę dla tego typu rozwiązania stanowi beton dekoracyjny. Występuje w jasnej kolorystyce, dzięki czemu doskonale nadaje się właśnie do małych pomieszczeń.

Jakie triki warto jeszcze zastosować?

Małe pokoje potrzebują dużej ilości oświetlenia pod różną postacią. Dlatego oprócz żyrandola warto wyposażyć je również w lampy stojące i modele na biurko. Dobrym rozwiązaniem, które nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest kinkiet. Takie oświetlenie warto umieścić po obu stronach ceglanej ściany i skierować światło właśnie w stronę dekoracji. Niesamowity efekt – murowany! W niewielkich pomieszczeniach można pokusić się również dużą liczbę luster. W ten sposób wnętrze od razu stanie się bardziej przestronne. Poza tym należy unikać zbyt masywnych mebli, a zamiast nich wybrać wyposażenie posiadające wysokie nóżki.

Wysoka jakość to podstawa

Żeby cegła w salonie lub innym pomieszczeniu dobrze się prezentowała, należy zadbać o to, aby surowiec odznaczał się estetyką i wytrzymałością. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – posiadamy jedynie starannie wyselekcjonowane płytki w sam raz do dekoracji pokojów, a także konstrukcji znajdujących się na zewnątrz.