Chociaż ceglana ściana kojarzy się głównie z industrializmem, to doskonale sprawdza się również w innych stylach dekoracyjnych. Stanowi interesujący dodatek do wnętrz o różnym charakterze. Gdzie warto wykorzystać takie unikatowe wykończenie?

Cegła w salonie

Może wydawać się, że czerwone prostopadłościany nie pasują do najbardziej reprezentacyjnego wnętrza w każdym domu. Nic bardziej mylnego – wystarczy odpowiedni pomysł, a cegła na ścianie od razu nabiera szlachetnego charakteru. Taki efekt uzyskuje się poprzez pomalowanie materiału na czarny kolor. Salon zyskuje wówczas wyróżniający dodatek, stanowiący uniwersalne tło dla dowolnej ozdoby. Ciekawie wygląda zestawienie takiej ściany z nowoczesnymi dodatkami w posrebrzanej lub pozłacanej wersji.

Aranżacja sypialni

Stara cegła może być również przytulna. W takim wydaniu doskonale pasuje do sypialni, której atmosfera ma w końcu sprzyjać odpoczynkowi i zasypianiu. Tutaj najbardziej poleca się pomalowanie ściany na biały kolor. Tło doskonale pasuje do tego, aby umieścić na nim obraz lub zdjęcia w drewnianych oprawkach. Cegłę poleca się umieścić za zagłówkiem, aby jeszcze bardziej wyeksponować wyjątkową ozdobę. Wówczas na stolikach nocnych koniecznie muszą znaleźć się lampki, które zapewnią niesamowity efekt poprzez podświetlenie ściany. Taka sypialnia zyskuje niezwykle intymny charakter.

cegła retro do salonu

Co z kuchnią?

Fragment muru z cegieł szczególnie dobrze sprawdza się w kuchni w industrialnym lub nowoczesnym stylu. W tym pierwszym przypadku należy zachować oryginalny kolor ściany. Z kolei decydując się na kuchnię urządzoną na współczesną modłę, warto pomalować ją na kolor pasujący do pozostałej aranżacji. Barwy charakterystyczne dla nowoczesnej stylistyki to biel, odcienie szarości lub beże. Umieszczając ją w pobliżu kuchenki, trzeba pamiętać o zabezpieczeniu przed tłustymi zabrudzeniami. Do stylu industrialnego pasuje również drewniana podłoga, szklane blaty i ozdoby wykonane z betonu.

Ściana z cegieł w przedpokoju

  Aranżacja przedpokoju jest często niedopracowana. To duży błąd, jako że to właśnie pomieszczenie decyduje o pierwszym wrażeniu gości. Cegiełki na ścianę wyglądają bardzo stylowo, dzięki czemu przedpokój zyskuje unikatowy charakter. Żeby uniknąć wrażenia pustki, warto przyozdobić mur przy pomocy interesującego obrazu albo oryginalnego oświetlenia.

cegła

Czy cegła to rozwiązanie tylko do domu?

Unikatowy materiał, jakim jest cegła w stylu retro, doskonale nadaje się nie tylko do aranżacji domów, ale również przestrzeni publicznej oraz różnego rodzaju lokali. To prawdziwy must have w restauracjach stylizowanych zgodnie z trendami z dawnych czasów. Wykończenie nadaje unikatowy klimat w hotelach oraz kinach studyjnych. Osoby zainteresowane kupnem tego materiału zapraszamy do skontaktowania się z naszymi doradcami. Oferujemy starą cegłę dekoracyjną oraz płytki ceglane do wnętrz w różnym wydaniu. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które spełni wszystkie Wasze oczekiwania.