Pomimo swojego minimalistycznego, wręcz surowego charakteru, ściana z cegły dodaje „pazura” każdej przestrzeni. Ceglane aranżacje są ponadczasowe, ale i odważne, minimalistyczne, a jednocześnie wyjątkowo charakterne. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem prezentują się nad wyraz efektownie – mają w sobie to coś, co sprawia, że trudno oderwać od nich wzrok. Właśnie dlatego ozdobne płytki stylizowane na starą cegłę na dobre zagościły w przestrzeniach komercyjnych, jak również w prywatnych mieszkaniach. Poznaj wszystkie zalety tego materiału i sprawdź, jak wykorzystać go w projekcie wnętrza!

Ścienna awangarda, czyli cegła dekoracyjna w akcji!

Eklektyczny salon? Sypialnia w stylu scandi? Rustykalna kuchnia? Industrialna łazienka? Zdecydowanie tak! Ceglane płytki dekoracyjne odnajdą się we wnętrzach niezależnie od metrażu, funkcji i stylu pomieszczenia. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na aranżację z cegłą ozdobną w roli głównej?

Cegła dekoracyjna – idealny materiał do każdego wnętrza

Niegdyś efektem starego muru mogli cieszyć się wyłącznie mieszkańcy kamienic czy poprzemysłowych loftów. W dodatku uzyskanie ceglanej dekoracji wiązało się z kuciem tynków i koniecznością przeprowadzania kapitalnego remontu. Obecnie dzięki dostępności płytek dekoracyjnych stylizowanych na retro cegłę wszystko jest znacznie prostsze. Ceglaną ścianę możesz zaaranżować również, mieszkając na nowym osiedlu w dużym mieście, np. w Warszawie. Co więcej, wykonanie takiej dekoracji zajmie Ci jedno popołudnie. Wszystko, czego potrzebujesz, to – oprócz ozdobnych cegiełek – klej, fuga oraz impregnat. O tym, jak położyć starą cegłę na ścianę, również przeczytasz na blogu.

Wiele odcieni, wiele możliwości

Gotycka, naturalna, a może antracyt? Kolor płytek dekoracyjnych ma znaczenie, ponieważ to on w głównej mierze decyduje o efekcie wizualnym dekoracji. Wybierając odcień, kieruj się przede wszystkim własnymi odczuciami. W końcu wystrój Twojego salonu, sypialni czy kuchni musi Ci się podobać. Poniżej podrzucamy 5 przydatnych wskazówek prosto od projektantów wnętrz.

  1. Cegła w naturalnym odcieniu jest wyjątkowo uniwersalna – fantastycznie dopełni aranżacje rustykalne, boho, eklektyczne, retro, ale też nowojorskie i loftowe.

  2. We wnętrzach nowoczesnych i skandynawskich postaw na płytki w jasnych szarościach.

  3. Do kameralnych pomieszczeń wybieraj cegiełki w jaśniejszym odcieniu, a gotycką czerwoną cegłę wprowadzaj raczej w postaci akcentów.

  4. Płytkami dekoracyjnymi możesz ozdobić całą ścianę, ale też mniejszą powierzchnię czy nawet wykorzystać je jako niewielkie ozdobne detale.

  5. Nierównomierny kolor oraz nieregularna faktura cegiełek to ich wartość dodana – w połączeniu z padającym bocznie światłem uzyskasz rewelacyjny efekt!

Dekoracja, która przetrwa próbę czasu

Aby aranżacja była trwała oraz prezentowała się świetnie przez długi czas, sięgnij po ceglane płytki dekoracyjne najwyższej jakości. Wysokiej klasy cegiełki są mocne, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, a nawet ujemne temperatury. W praktyce oznacza to, że możesz wykorzystać je jako dekorację nie tylko we wnętrzu salonu lub sypialni, lecz także na zewnątrz, np. w aranżacji tarasu, balkonu, patio, ogrodowej altany.

stara cegła - jako materiał wykończeniowy wnętrz

Stwórz we wnętrzu niepowtarzalny klimat!

Ceglana ściana to dekoracja uniwersalna i ponadczasowa, która bardzo dobrze wpisuje się w większość koncepcji aranżacyjnych. Zaimpregnowana odnajdzie się też w kuchni, łazience, wnętrzu restauracji czy kawiarni. Najwyższej klasy płytki dekoracyjne stylizowane na starą cegłę oraz wszystkie niezbędne materiały montażowe zamówisz w sklepie internetowym Ceglana Ściana – sprawdź!